header
O klubie divider Zawodnicy divider Zarząd klubu divider Kontakt divider Komunikaty divider Galeria zdjęć

small_arrow
 Mistrzostwa Powiatu Częstochowskiego w Nordic Walking -- biegi -- Biegniemy i maszerujemy dla Nikoli i Franka - REGULAMIN - REJESTRACJA - LISTA ZAWODNIKÓW - WYNIKI
Patryk Kołek zdobył 100 zwycięstwo.

18 września w Zawierciu rozegrano zawody pod nazwą Zawierciańska Piątka. Rewelacyjny występ zanotował uczeń Gimnazjum w Piasku PATRYK KOŁEK, który wygrał w kategorii open mężczyzn. Na tej samej trasie wśród kobiet pierwsze miejsce zdobyła ANGELIKA PIETRZYK, a trzecia była JULIA GAŁĄZKA. Tego samego dnia w Dąbrowie Górniczej odbył się finał Pucharu Aktywnych na 6 km dystansie wśród pań triumfowała OLA RADOSZ, przed DANUTĄ PALĄ - SKRZYPCZYK. Zawody panów na pierwszym miejscu zakończył GRZEGORZ DORS.

Zwycięstwo PATRYKA KOŁKA był 100 ZWYCIĘSTWEM zawodników klubu RTB TRACKER PODKOWA JANÓW w 2016 roku, a to jeszcze nie koniec sezonu.

Janów najlepszy na Jurze.

mstow11 września w Mstowie odbyła się ostatnia runda VI Jurajskiego Pucharu w  Nordic Walking. Uroczystego podsumowania Pucharu dokonał przewodniczący Związku Gmin Jurajskich Adam Markowski, który pełnił jednoczenie funkcję dyrektora Pucharu.

W całym cyklu Pucharu  wystartowało ponad 1000 osób z 14 województw co potwierdza potrzebę organizowania tej imprezy w kolejnych latach. W sportowej rywalizacji zawody zdominowali mieszkańcy Gminy Janów. Klasyfikację generalną kobiet wygrała ANGELIKA PIETRZYK przed OLĄ RADOSZ i DANUTĄ PALĄ - SKRZYPCZYK. Czwarte miejsce zajęła JULIA GAŁĄZKA, a szóste JUSTYNA TREŚCIŃSKA. W punktacji generalnej mężczyzn triumfował RAFAŁ KOZIK, czwarte miejsce zajął ŁUKASZ DORS, piąte WIKTOR WÓJCIK, a szóste PATRYK KOŁEK. Nordic Walking cieszy się bardzo dużą popularnoscią  w roku 2015 sprzedano ponad 2 miliony kiji. Jura to idealne miejsce na uprawianie tego sportu w każdej grupie wiekowej. Nam jak widać  wychodzi to bardzo dobrze. Nordic Walking oraz  Jurajski Puchar NW to dobry produkt znany w całej Polsce doskonale promujący Gminę Janów.

Medale z Mistrzostw Makroregionu.

28 sierpnia w Blachowni zawodnicy RTB Tracker Podkowa startowali w Mistrzostwach Makroregionu, który rozgrywany był w ramach XV Przełajowej Ósemki. W tej największej imprezie biegowej w Powiecie Częstochowskim wystartowało prawie 600 zawodników z całej Polski.

Rywalizacja na 8 km. trasie toczyła się pod dyktando zawodników z gminy Janów. Klasyfikację generalną wygrali ANGELIKA PIETRZYK - u kobiet i GRZEGORZ DORS - u mężczyzn. W kategorii seniorek na pierwszy miejscu sklasyfikowano AGNIESZKĘ SOSNOWSKĄ, a na trzecim miejscu DANUTĘ PALA - SKRZYPCZYK. W tej samej kategorii najlepszym seniorem został RAFAŁ KOZIK. Wyścig juniorek na drugim miejscu zakończyła OLA RADOSZ, a na trzecim JULIA GAŁĄZKA. Srebrny medal za rywalizację juniorów wywalczył ŁUKASZ DORS, a z brązowego medalu cieszył się PATRYK KOŁEK.

Zapraszamy

Kolejne tytuły Mistrzów Polski dla RTB Tracker Podkowa.

podkowa janow13 sierpnia w Koszęcinie zostały rozegrane Nocne Mistrzostwa Polski w Nordic Walking w ramach Ogólnopolskiej Ligi Mistrzów Polskiego Stowarzyszenia NW. Po tytuł Mistrzów Polski na malowniczej 5 km. trasie sięgnęli OLA RADOSZ w rywalizacji kobiet i GRZEGORZ DORS w wyścigu mężczyzn. Czwarte miejsce w tych zawodach zajęła DANUTA PALA - SKRZYPCZYK. Tego samego dnia w Szarlejce na dystansie 10 km. zwycięstwem zawody ukończyła ANGELIKA PIETRZYK. RAFAŁ KOZIK zajął drugie, a PATRYK KOŁEK czwarte.

Złote medale dla RTB Tracker Podkowa.

news: osielsko - Kopia.jpg6 sierpnia w Osielsku koło Bydgoszczy ponad 700 zawodników stanęło na starcie Mistrzostw Polski w Nordic Walking. Na dystansie 5 km. tytuł najlepszej zawodniczki w Polsce wywalczyła ANGELIKA PIETRZYK. W rywalizacji juniorów po tytuł najlepszego w kraju sięgnął ŁUKASZ DORS, a czwarte miejsce zajął PATRYK KOŁEK. Złoty medal wśród seniorów wywalczył GRZEGORZ DORS. 7 sierpnia w Białogórze rozegrano zawody o Puchar Bałtyku nasza reprezentantka OLA RADOSZ wygrała rywalizację na dystansie 10 km.

V etap VI Jurajskiego Pucharu Nordic Walking gm.Żarki -Suliszowice

Po krótkiej przerwie zbliżamy się do kolejnego, piątego już etapu VI JPNW.

Tym razem gościć nas będzie gmina Żarki w miejscowości Suliszowice 21.08.2016.

Kto walczy o wysokie miejsce w klasyfikacji generalnej całego pucharu nie powinno go zabraknąć na tym etapie.

Serdecznie zapraszamy do rejestracji i udziału w zawodach.

Mistrzowie na Mistrzostwach Opolszczyzny.
news: biala.jpg23 lipca w Białej koło Prudnika odbyły się Mistrzostwa Opolszczyzny i Zrzeszenia LZS w Nordic Walking. RTB Tracker Podkowa wystartował w 16 osobowym składzie. W mocno obsadzonych zawodach rywalizacja była na bardzo wysokim poziomie. Na głównym dystansie 10 km. zwycięstwo odniosła ANGELIKA PIETRZYK pokonując mistrzynię Europy. Rywalizację mężczyzn  w obsadzie czołowych zawodników w Polsce na pierwszych dwóch miejscach zakończyli GRZEGORZ DORS I RAFAŁ KOZIK.
Rywalizację seniorek na pierwszym miejscu skończyła DANUTA PALA - SKRZYPCZYK. W kategorii młodzieżowców na najwyszym podium stanął MAREK DORS. Wśród juniorów dystans 10 km. wygrał WIKTOR WÓJCIK przed WIKTOREM KOTASEM, a nasza juniorka OLIMPIA PATRZAŁEK przekroczyła metę na drugim miejscu. Dystans 5 km wśród dziewcząt wygrała JULIA GAŁĄZKA, a wśród chłopców ŁUKASZ DORS przed PATRYKIEM KOŁKIEM.
Na najkrótszym dystansie 2 km. wygrała JUSTYNA TREŚCIŃSKA przed NATALIĄ KOŁEK i JULIĄ TREŚCIŃSKĄ, a wyścig chłopców pewnie wygrał WIKTOR PĘKALA.
Olimpiada sportowa w ośrodku Caritas
podkowa janow30 czerwca 2016r. klub RTB Tracker LKS Podkowa Janów zorganizował i przeprowadził Olimpiadę Sportową dla dzieci przebywających na pierwszym turnusie obozu sportowego w ośrodku wypoczynkowym Caritas Ponik-Dziadówki.
Udział w rywalizacji sportowej wzięły 42 dzieci. Bardzo chętnie do zabawy przyłączyli się opiekunowie poszczególnych grup.
Rywalizacja odbywała się w pięciu konkurencjach, a pierwsze najlepsze trzy osoby w danej konkurencji zostały nagrodzone dyplomami i nagrodami przez Ośrodek Caritas.