header
O klubie divider Zawodnicy divider Zarząd klubu divider Kontakt divider Komunikaty divider Galeria zdjęć

Sukcesy w Lublińcu.
26 marca w Lublińcu  zawodnicy RTB Tracker Podkowa Janów rywalizowali w międzynarodowych zawodach w nordic walking w Lublińcu. Znakomity występ całej drużyny najbardziej efektownie wypadł w rywalizacji kobiet. Zwyciężczynią zawodów została DANUTA PALA-SKRZYPCZYK, drugie miejsce zajęła JUSTYNA TRESCIŃSKA, a trzecie IRENA PĘKALA. Męską rywalizację open mężczyzn na 5 km. wygrał PATRYK KOŁEK. W kategorii młodzieżowej pierwsze miejsce zajęła JULIA GAŁĄZKA, a MIŁOSZ KITA stanął na drugiej pozycji. W kategorii senior zwycięzcą został ADAM KOŁEK, a na trzecim miejscu uplasowała się AGNIESZKA BAL.
Janów wziął całe podium.
11 marca w Olsztynie rywalizowali biegacze i nordicowcy w Jurajskim Dniu Kobiet. Zawodnicy  klubu Podkowa Janów mieli swój super występ. Rywalizacja  nordic walking  na dystansie 5 km tak wśród kobiet i mężczyzn zakończyła się pełnym podium dla zawodników z gminy Janów. Kobiety zakończyły wyścig w kolejności Justyna Treścińska na pierwszym miejscu dalej uplasowały się Irena Pękala i Julia Gałązka. Zawody open mężczyzn wygrał Łukasz Dors drugie miejsce zajął Patryk Kołek a trzecie Leszek Treściński. W biegu na 10 km. w kategorii juniorek wygrała Angelika Pietrzyk. Adam Kołek swój występ zakończył na czwartym miejscu.
VII Jurajski Puchar Nordic Walking
news: Logo ADAL 2017-01 - Kopia.jpgJeszcze chwila i rozpocznie się VII edycja Jurajskiego Pucharu a zakończenie i podsumowanie nastąpi 17.09.2017 w gminie Poczesna. Od tego czasu już niedaleko święta, rodzinny i pełen ciepła czas, niech urzeknie was choinki cudny blask... Pomimo,że nie mamy jeszcze wiosny mamy dla was niespodziankę na kolejną zimę. Każdy zawodnik, który weźmie udział we wszystkich etapach VII JPNW będzie miał okazję wygrać jedną z trzech przepięknych choinek ufundowanych przez firmę:

ADAL Sp. z o.o.
Koziegłówki, ul. Lipowa 72

Firma ADAL jest producentem m.in. przepięknych choinek, które w okresie zimowym ozdabiają rynek w Janowie i Olsztynie. Zachęcamy więc do rejestracji bo pierwszy etap już 1 kwietnia w Olsztynie. Regulamin i rejestracja elektroniczna możliwa na stronach: www.podkowa-janow.pl, www.jpnw.podkowa-janow.pl, www.maratonypolskie.pl, www.chodzezkijami.pl

Pucharowe Róże
5 marca w Koszwicach w ogólnopolskich zawodach z okazji Dnia Kobiet startowali zawodnicy z klubu Podkowa Janów. W rywalizacji kobiet na 5 km trasie zwyciężyła Angelika Pietrzyk przed Danutą Palą- Skrzypczyk. W marszu na tej samej trasie rywalizację open mężczyzn zwycięsko zakończył Grzegorz Dors, trzecie miejsce zajął Łukasz Dors, a Patryk Kołek zakończył zawody na szóstym miejscu. Podczas dekoracji zwycięzców nasi zawodnicy otrzymali przepiękne puchary z różą.
Mocne otwarcie sezonu.

W sobotę 18 lutego w Częstochowie ze startem i metą na Promenadzie Czesława Niemena pierwsze ogólnopolskie zawody w 2017 roku wygrał gimnazjalista Patryk Kołek i tak rozpoczął nowy sezon w Nordic Walking. Na trudnej pokrytej lodem i mokrym śniegiem 5 km. trasie na drugim miejscu metę przekroczył Łukasz Dors. Na tej samej trasie rywalizację dziewcząt wygrała Angelika Pietrzyk tuż przed Julią Gałązką. W kategorii młodzieżowej pierwsze miejsce zajął Wiktor Pękala.

W niedzielę 19 lutego reprezentacja klubu Podkowa Janów startowała w Biegu Walentynkowym w Dąbrowie Górniczej. Zawody zgromadziły ponad 1000 uczestników. W rywalizacji indywidualnej na dystansie 6 km. wygrał Grzegorz Dors, a trzecią lokatę wywalczył Wiktor Wójcik. W klasyfikacji kobiet na drugiej pozycji zawody ukończyła Danuta Pala - Skrzypczyk. Wspaniałym sukcesem zakończyly zawody nasze pary mieszane biorąc pełną pulę na podium. Pierwsze miejsce zajęła para Ola i Zbyszek Radosz drugie miejsce zajęli Justyna i Leszek Treściński, trzeci stopień podium przypadł dla Ireny Pękali i Adama Kołka.

Zimowe Mistrzostwa Jury w Nordic Walking
28 stycznia w Złotym Potoku nastąpiła inauguracja nowego sezonu w Nordic Walking. Pierwszymi zwycięzcami wyjątkowo mroźnych zawodów zostali ANGELIKA PIETRZYK i ŁUKASZ DORS. Podczas dekoracji przez przewodniczącego Związku Gmin Jurajskich ADAMA MARKOWSKIEGO na podium licznie stawali zawodnicy z naszej gminy. W kategorii szkół podstawowych na podium w stanęły JUSTYNA i JULIA TREŚCISKIE, a trzecia była NATALIA KOŁEK. Wśród chłopców w tej kategorii wygrał WIKTOR PĘKALA. Klasyfikacji gimnazjalistek wygrała JULIA GAŁĄZKA przed OLIMPIĄ PATRZAŁEK. Na drugim miejscu wśród gimnazjalistów zameldował się PATRYK KOŁEK, a trzecie miejsce zajął WIKTOR WÓJCIK. W rywalizacji seniorek pierwsze miejsce zajęła DANUTA PALA-SKRZYPCZYK, a druga była IRENA PĘKALA. Męski wyścig seniorów wygrał LESZEK TREŚCIŃSKI przed ADAMEM KOŁKIEM.
Wyniki Zimowe Mistrzostwa Nordic Walking 2017 - Zloty Potok

Zabieramy się do ustalania kalendarza Jurajskiego Pucharu Nordic Walking na 2017 r. Dziękujemy wszystkim, którzy biorą udział w naszym Pucharze startując na przepięknych trasach Jury Krakowsko-Częstochowskiej i mamy nadzieję, że będziemy się spotykać w VII JPNW. Zarząd Klubu RTB Tracker LKS Podkowa Janów życzy wszystkim Zdrowych i Wesołych Świąt oraz Szczęśliwego Nowego Roku.